Wielu kierowców jest zdania, że samochód z Francji to świetna inwestycja. Nie ma wątpliwości co do tego, że Francuzi dbają i kochają swoje samochody. Szukając samochodu dla siebie, warto zwrócić uwagę na auta pochodzące z Francji. W ten sposób możliwe jest kupienie prawdziwej motoryzacyjnej perełki w atrakcyjnej cenie.

Jak znaleźć idealny samochód z Francji?

Jak zabrać się do poszukiwania samochodu z Francji? Istnieje kilka możliwości. Jeśli mamy czas i możliwości, samochód z Francji możemy szukać samodzielnie. W ten sposób możemy znaleźć modele odpowiadające w pełni naszym oczekiwaniom. Atutem jest tu również fakt, że możliwe będzie negocjowanie ceny bezpośrednio z właścicielem. Jeśli jednak nie mamy czasu na poszukiwania, pracę te możemy zlecić komisom samochodowym. Usługa taka jest odpłatna, ale to właśnie komis poświęci czas na poszukiwanie wymarzonego modelu samochodu. Komis załatwi też wszelkie formalności prawne, związane ze sprowadzeniem takiego samochodu do Polski. Warto przekalkulować, czy zlecenie komisowi znalezienie samochodu będzie się nam opłacać.

Samochód z Francji – jakie formalności czekają nas w Polsce?

Proces zarejestrowania samochodu z Francji nie różni się wiele od rejestracji samochodu z rynku krajowego. Najważniejsze jest opłacenie akcyzy w Urzędzie celnym – samochód z Francji objęty jest tego rodzaju podatkiem. Wysokość akcyzy zależna jest od wielkości silnika danego samochodu. Niezwykle ważna będzie też przetłumaczona umowa kupna-sprzedaży, najlepiej przez tłumacza przysięgłego. W urzędzie komunikacji niezbędny okaże się także prawidłowo wypełniony wniosek, tablice rejestracyjne. W trakcie rejestracji niezbędne okaże się też poświadczenie pozytywnie odbytego badania technicznego. Jeśli samochód z Francji posiada ważne badania wydane przez francuskie organy – nie trzeba ich powtarzać.

Comments are closed.