Każdy użytkownik drukarki laserowej powie, że choć ma ona ogromne zalety w postaci szybkiego drukowania i cichej pracy, to jednak jej największą wadą jest to, że używane przez nią tonery są zwyczajnie bardzo drogie. Z tego też powodu kwitnie rynek zamienników tonerów do drukarek, które są znacznie tańsze. Czy warto je jednak kupić? Jakie są zalety i przede wszystkim wady tego rozwiązania?

Najważniejsze zalety zamienników tonerów do drukarek

Czym są nieoryginalne tonery do drukarek? Są to te produkty, które na swoich opakowaniach nie zawierają żadnego oznaczenia producenta. Nie tylko nie ma na nich loga i nazwy, lecz również nie widnieje na nich żaden znak graficzny. Oczywiście pomimo tego, są to nadal w pełni kompatybilne z drukarką tonery, które świetnie w niej pracują.

Co ciekawe na rynku znaleźć można również tonery w postaci modeli regenerowanych. Są to te wersje, które zostały ponownie napełnione. Gdy toner się zużył, jego opakowanie zostało otworzone, a następnie ponownie uzupełnione tonerem. Jest to równie popularne rozwiązanie jak zamiennik.

Jakie są zatem zalety obu tych rozwiązań? Jest nią oczywiście niska cena, a także duża dostępność. Cena pojedynczego nieoryginalnego tonera to często zaledwie 30% ceny wersji oryginalnej. Co więcej, nie trzeba jej kupować w dużym sklepie elektronicznym w centrum handlowy, a można w małej firmie, która dostarczy zapas takich zamienników prosto do biura.

Jakie wady mają nieoryginalne tonery do drukarek?

Choć zamienniki tonerów do drukarek bez wątpienia mają swoje zalety, to jednak mają również ważne wady. O czym mowa? Przede wszystkim na wstępie wspomnieć trzeba o tym, że takie zamienniki cechują się znacznie niższą wydajnością niż modele oryginalne. Oznacza to, że pomimo wydania na nie mniejszej kwoty, wystarczą one na mniejszą ilość wydrukowanych kartek, czyli szybkiej trzeba je będzie zmieniać. Może się w takiej sytuacji okazać, że niższy koszt tonera to tylko pozorna oszczędność, ponieważ o wiele częściej trzeba go będzie zmieniać.

Równie dużą wadą jest także to, że takie tonery bywają nieszczelne. Przez to często wysypują się one z opakowania, czym brudzą wałek drukarki. Jest to częste zjawisko, które objawia się brudnymi śladami na drukowanej stronie papieru. A jak każdy wie, oficjalne dokumenty z zaciekami tonera są wykluczone, więc konieczne staje się ponowne wydrukowanie danej kartki już po oczyszczeniu wałka drukarki, co kolejny raz kwestionuje ekonomiczną stronę kupowania zamienników. Modele oryginalne, choć znacznie droższe na dłuższą metę mogą się jednak okazać nieco tańsze w eksploatacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.