Kuchnia w stylu loftowym może zagościć w dużych domach, ale także w małych mieszkaniach, na osiedlach. W każdym z tych miejsc styl industrialny będzie się doskonale sprawdzał. Jeżeli ktoś chciałby urządzić ciekawe i inspirujące pomieszczenie, to koniecznie powinien sprawdzić, jakie możliwości podsuwa styl loftowy.

Surowa kuchnia w stylu loftowym

To, co zdecydowanie wyróżnia tego rodzaju pomieszczenia to surowość. Beton, cegła, metale, surowe drewno – cztery najważniejsze elementy, które powinny być obecne w tego typu pomieszczeniach. Jak dokładnie należy je wykorzystać? Na ścianie, pod postacią solidnych mebli, czy też w ramach dodatków, takich jak dobre oświetlenie do kuchni. W kuchni urządzonej w stylu loftowym przeważa jasna kolorystyka – biała. Dzięki temu ten tak doskonale znany kolor, może nabrać zupełnie innego wyrazu. Tym bardziej, że w tym wypadku możemy zestawić go z ciemnymi dodatkami.

Dodatki do kuchni

Kuchnia w stylu loftowym pozwala na zastosowanie bardzo oryginalnych dodatków do kuchni. Jej przeciwieństwem jest chociażby styl minimalistyczny, który jest wrogiem tego typu akcesoriów. Wróćmy jednak do stylu industrialnego, który pozwala na zastosowanie surowych dodatków, np. kwietnika z metalu, czy też półki na przyprawy wykonanych z surowych, zbitych razem desek. Ciekawym elementem staną się lampy o długich kablach, zawieszonych pod sufitem. Oczywiście, kable muszą znaleźć się na wierzchu, w odpowiedni sposób wyeksponowane, co będzie stanowiło także element aranżacji. 

Comments are closed.

https://www.tychy.info/wiadomosci/21100-porownywarki-ubezpieczen-samochodowych-czy-warto-korzystac-przy-wyborze-polisy https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/