Odpoczynek nie musi wiązać się z koniecznością wyjazdu daleko za miasto – przekonują architekci odpowiedzialni za przydomowe strefy relaksu. Wystarczy nieco czasu i cierpliwości, aby blisko domu zaprojektować miejsce wypoczynku dopasowane do naszych potrzeb. Konieczne okażą się meble do ogrodu oraz odpowiednie dodatki, takie jak parasol ogrodowy. 

Meble do ogrodu – jaki komplet wybrać?

Szeroki wybór mebli do ogrodu sprawia, że bez wątpienia znajdziemy komplet dopasowany do naszych potrzeb. Projektanci proponują nam meble technorattanowe, rattanowe, meble wykonane z tworzyw syntetycznych, meble modułowe, pozwalające na kreatywne podejście do przestrzeni wypoczynkowej. Istotne jest, aby wybrane przez nas meble do ogrodu odznaczały się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. W tym celu projektanci stosują konkretne materiały i tworzywa: stelaże mebli ogrodowych tworzone są z lekkich elementów aluminiowych i malowanych proszkowo – takie stelaże nie odkształcają się i nie są podatne na korozję. Innym materiałem wykorzystywanym do stelaży jest naturalne drewno. Wierzch mebla może być wykonany z technorattanu, pokryty poduszkami i siedziskami czy wyplatany rattanem. Najchętniej wybierane meble do ogrodu to sofy narożne, ale również wygodne fotele i krzesła, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów. 

Parasol ogrodowy – skuteczna ochrona przed słońcem 

Meble ogrodowe to nie jedyne, czym warto zainteresować się podczas aranżowania tarasu czy ogrodu. Istotny okaże się też funkcjonalny parasol ogrodowy, który pozwoli nam skryć się w cieniu podczas najbardziej upalnych dni. Nowoczesne parasole ogrodowe uchronią zarówno nas, jak i nasze meble do ogrodu przed silnym promieniowaniem słonecznym i pozwolą odpoczywać bardziej komfortowo. Czasze takich parasoli tworzone są z tkanin technicznych, zabezpieczonych przed płowieniem, wilgocią czy wnikaniem brudu. 

Comments are closed.