Meble ogrodowe dostępne są w różnych wariantach, zatem to, co wybierzesz zależy od indywidualnych preferencji i koncepcji aranżacji ogrodu. Klasyczne drzewo jest proste i eleganckie, ale też wymagające. Sprawdźmy jak o nie właściwie zadbać.

Drewno – klasyczne piękno

Drewno w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością w ogrodach. Nic dziwnego, jest piękne, trwałe i eleganckie, o czym przekonać możesz się tu gardenspace.sk/zahradny-nabytok. Ale… Żeby po latach nadal wyglądało tak samo dobrze, to trzeba o nie należycie dbać. Podstawą jest regularna i dokładna impregnacja. Co oczywiście wymaga nakładów finansowych oraz czasu. Producenci zalecają czyszczenie i olejowanie drewna, nawet 2-3 podczas sezonu, a także raz przed zimą. Ale jeżeli Twoje meble znajdują się w nasłonecznionym miejscu, to częstotliwość konserwacji może być większa.

Z meblami drewnianymi wiąże się jeszcze jedno ryzyko – mogą one, pomimo regularnego konserwowania zostać zaatakowane przez grzyby i pleśnie. Jak rozpoznać, że dzieje się coś niepokojącego? Drewno ciemnieje, ale może nawet stać się czarne. Jeśli zauważysz, że coś się dzieje, to najlepszym rozwiązaniem jest szybka reakcja i zastosowanie odpowiedniego środka. Nie należy zapominac również o mącznym nalocie.

Jak zabezpieczyć meble przed zimą?

W przypadku drewna trzeba pamiętać, że nie są mu obojętne warunki atmosferyczne, dlatego na powierzchni mogą pojawiać się pęknięcia czy skrzywienia. Jest to spowodowane występującym napięciem, dlatego jeśli decydujesz się na meble drewniane – trzeba będzie regularnie sprawdzać stan dokręconych śrub i wprowadzać poprawki.

I oczywiście jeszcze przechowywanie – zimą o meble wykonane z drewna trzeba dbać szczególnie. Nie mogą być w miejscu suchym i ciepłym, bo zbyt duże przesuszenie nie jest korzystne. Nie mogą też stać niezabezpieczone, bo deszcz czy śnieg wpływają równie niekorzystnie.

 

Comments are closed.

https://zambrow.org/artykul/ubezpieczenie-samochodu/1538421 2016.org atliteracki.com.pl