Stolarka okienna i drzwiowa to dwa niezbędne elementy o jakich nie można zapomnieć, jeżeli chodzi o świeżo postawione budynki. Czas na to, aby chwile przyjrzeć się drzwiom. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby nie pożałować swojej decyzji?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać – ich wielkość

Decydując się na wykonanie takiej inwestycji, należy wiedzieć, że nie ma tu do czynienia z samowolką budowlaną. Każda decyzja musi być zgodna z obowiązującymi przepisami i zasadami. Dotyczy się to chociażby drzwi oraz ich wielkości. Można by powiedzieć, że nie mogą one być za małe. Nie mogą być również za duże. Trzeba jednak trzymać się ściśle określonych kryteriów w tym względzie. Tak, aby móc chociażby zachować wygodę podczas wnoszenia poszczególnych elementów do nowego domu. Drzwi zewnętrzne powinny mieć m.in. 200 cm wysokości, jak również 90 cm szerokości.

Bezpieczne drzwi w domu

 

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Bezpieczne. Tak jak to bywa w przypadku okien, tak również stolarka drzwiowa ma odpowiednią klasę antywłamaniową, która oznacza nic innego jak to, czy będą one trudne, czy też łatwe do sforsowania. RC1N to podstawowe zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, jakie będą niestety łatwe do pokonania. Trzeba więc pomyśleć o tym, aby podnieść zabezpieczenia, dzięki czemu ich pokonanie nie będzie wcale takie łatwe. Najwyższa klasa zabezpieczeń to RC6. Aczkolwiek, szacuje się, że dobrą propozycją stają się drzwi, których klasa utrzymuje się na poziomie RC3 i RC4, do domu jednorodzinnego, czy też do innych budynków. 

Comments are closed.