Ochrona dziecka jest jednym z najważniejszych zadań opiekuna czy rodzica. Jedną z form opieki i ochrony może być ubezpieczenie szkolne. Rozwiązanie to proponowane jest na początku roku szkolnego w każdej placówce, warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie szkolne możemy zakupić samodzielnie i wybrać jego zakres. Jak wygląda w praktyce ochrona dzięki takiej polisie?

Ubezpieczenie szkolne – dobre rozwiązanie!

Ubezpieczenie szkolne to polisa, która chroni zdrowie i życie dziecka. Okazuje się jednak, że ubezpieczenie tego typu nie obejmuje wyłącznie dzieci w wieku szkolnym. Polisa może być zakupiona również dla przedszkolaków czy dzieci w żłobkach. Wraz z rozpoczęciem roku w szkołach oferowana jest opcja wykupienia ubezpieczenia dla dziecka. Rodzic czy opiekun powinni wiedzieć, że nie jest ono obowiązkowe i że samodzielnie mogą wybrać z dostępnych na rynku ofert. Ubezpieczenie szkolne jest polisą dobrowolną.

Wiele osób mylnie sądzi, że ubezpieczenie szkolne działa wyłącznie na terenie placówki szkolnej oraz wyłącznie w czasie nauki. To błąd – okazuje się, że ubezpieczenie tego typu chroni maluchy nie tylko podczas wizyt w szkole, ale też na szkolnych wycieczkach, poza szkołą, w domu. Ubezpieczenie szkolne obowiązuje przez cały rok, a więc również w czasie wakacji. Dzięki temu dziecko otrzymuje najlepszą ochronę!

Ubezpieczenie szkolne – jaki zakres ochrony wybrać?

Podstawowe ubezpieczenie szkolne to przede wszystkim ochrona na wypadek nieszczęśliwych wypadków oraz śmierci dziecka. Możliwe jest rozszerzenie ochrony o liczne pakiety – w tym zwrot kosztów rehabilitacji, która niezbędna była po wypadku dziecka czy też zwrot kosztów poniesionych w przypadku konieczności wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego czy ortez. Ubezpieczenie może obejmować również zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia okularów korekcyjnych.

 

 

Comments are closed.