Skóra bydlęca jest podstawą każdego wyrobu kaletniczego. Bez odpowiedniego rodzaju skóry żaden kaletnik nie mógłby pracować. Bowiem kaletnictwo to dziedzina rzemiosła polegająca na tworzeniu różnorodnych projektów właśnie ze skóry. Najczęściej są to elementy galanterii skórzanej takie jak paski, torebki, portfele, ale również kabury czy pochwy na noże. Tak naprawdę wszystko zależy od autora prac, który ma dowolność. Jednak aby dzieło charakteryzowało się należytą jakością musi powstać ze skóry dobrej pod kątem jakościowym. Skóra bydlęca od Craftpoint jest zdecydowanie tego typu materiałem.

Skóra bydlęca Craftpoint – pochodzenie, jakość i garbowanie

 

Skóra bydlęca od sklepu Craftpoint nie jest pierwszym lepszym kawałkiem materiału. To niezwykle szlachetny kawałek skóry, który jeszcze kiedyś ochraniał ciało bydła. Dziś po odpowiednich przeróbkach stał się niezwykle pożądanym materiałem, o który biją się kaletnicy. Skórzane projekty w przeciwieństwie do wielu innych materiałów, które można spotkać w galeriach handlowych przetrwają lata użytkowania. Niestety dzisiaj większość ubrań to ,,jednosezonówki”. Właśnie dlatego coraz więcej osób szuka trwałości i wytrzymałości – a produkty skórzane mogą ją zagwarantować!

Skóra bydlęca Craftpoint jest odpowiednio przygotowana poprzez sposób garbowania roślinnego. W przeciwieństwie do chemicznych metod garbowanie roślinne gwarantuje pozostawienie pięknego i charakterystycznego zapachu skóry. Za ten naturalny zapach wielu klientów oddaje swoje pieniądze. Dlatego jest on tak ważny! Oprócz tego garbowanie roślinne gwarantuje obojętność pod względem alergicznym dla wyprodukowanych portfeli, pasków czy torebek. Garbowanie chemiczne często wykorzystuje chrom do usuwania defektów, które zostały na skórze. Niestety wraz z usunięciem defektów resztki chromu czasem pozostają na skórze. Wtedy osoby posiadające alergie na niektóre metale mogą zareagować odczynem alergicznym na skórze. Przykładowo podczas noszenia paska do spodni zdarzało się swędzenie i zaczerwienienie okolic brzucha. Dlatego Craftpoint stawia tylko i wyłącznie na skóry garbowane naturalnymi metodami.

Podsumowanie

 

Bez odpowiedniego rodzaju skóry żaden kaletnik nie może pracować. W Craftpoint można kupić różnorodne rodzaje skóry bydlęcej – również te bardziej egzotyczne wersje. Dla chętnych istnieje nawet możliwość wycinania pasów ze skóry co ułatwia i przyśpiesza pracę kaletników chcących wykonać przykładowo wymierzone paski do spodni czy torebki.

Zobacz: http://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/bydlece-licowe-2-0-2-5-mm/

Comments are closed.

https://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/28348-co-zrobic-w-przypadku-awarii-samochodu-na-drodze.html https://superportal24.pl/kalkulator-ubezpieczenia-samochodu-jak-szybko-i-skutecznie-oszacowac-koszty-14848 https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/