Kuchnia powinna być zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie dopasowana do oczekiwań użytkowników. Dzisiaj możemy zaprojektować dowolne wnętrze kuchenne, wykorzystując najmodniejsze trendy. Jakie meble wybrać, by kuchnia zachwycała każdego dnia? O czym pamiętać?

Kuchnia retro – sposób na niebanalne wnętrze

Moda na kuchnie retro wraca w wielkim stylu – kuchnie takie zaaranżować można zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i aneksach. Czym charakteryzują się kuchnie retro? Przede wszystkim są to odpowiednio dopasowane meble, w których fronty mogą zdobić frezy. Ciekawym zabiegiem w kolekcjach retro są bez wątpienia przeszklenia – stosowane są one w witrynach oraz szafkach wiszących. Uzupełnieniem takich przeszkleń są szprosy, które nadają im uroku. Kuchnie retro warto uzupełnić o stylizowane sprzęty AGD lub też zadecydować o ich zabudowaniu. W kolejkach meblowych bez trudu znaleźć można elementy, które pozwolą na zabudowanie lodówki, kuchenki.

Kuchnia w kolorze butelkowej zieleni

Nie ma modniejszego koloru w ostatnich latach niż głęboka zieleń w odcieniu morskim. Kolor ten chętnie wykorzystywany jest zarówno w sypialniach, pokojach dziennych, jak i kuchniach. Piękna kuchnia tego typu będzie cieszyć oczy i sprawi, że przygotowywanie posiłków stanie się znacznie przyjemniejsze. Meble w kolorze zieleni mogą być zestawione z jaśniejszymi dodatkami, np. z litym drewnem, ale też wspaniale komponować się będą z elementami w kolorze złota. By nadać optycznej lekkości kuchni w kolorze zieleni, warto postawić na meble z przeszkleniami.

A może kuchnia w bieli?

Biel nie wychodzi z mody i jest jednym z najchętniej wybieranych kolorów do aranżacji kuchni. Biel doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie jasne fronty idealnie odbijają światło i sprawiają, że kuchnia wydaje się optycznie większa.

Comments are closed.