Sposobów na dekorację salonu jest niemal nieskończenie wiele. Drobiazgi takie jak ozdobne firanki, ciekawe obrazy czy dekoracyjne donice mogą stanowić niezwykle ciekawy i efektowny element całej aranżacji.

Kolorowe ściany – prosty sposób na ozdobę każdego salonu

Niecodzienne, pomalowane w ciekawy sposób ściany to bardzo dobry pomysł na prosty, aczkolwiek przykuwający element aranżacji salonu. Kolory w nieco bardziej odważnej tonacji nadadzą wnętrzu charakteru, całkowicie odmieniając jego oblicze.

Jeżeli nasz salon jest duży i wpadają do niego spore ilości światła, możemy pozwolić sobie na pomalowanie ścian na nieco ciemniejszy kolor. W takim przypadku doskonale sprawdzi się połączenie odważnych szarości lub brązów, stanowiących idealne dopełnienie zarówno do klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych wnętrz.

Jako dekoracja na salonowej ścianie równie dobrze sprawdzi się także beton. Betonowe ściany nadają się do nowoczesnych, awangardowych wnętrz, stanowiąc doskonałe dopełnienie wystroju o prostej i zdecydowanej linii.

Meble do salonu – o czym pamiętać urządzając salon?

Meble, które znajdą się w naszym salonie powinny stanowić spójną całość z resztą jego wystroju. Powinny być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim funkcjonalne, szczególnie jeśli nasz salon posiada mocno ograniczoną przestrzeń.

Przy urządzaniu salonu w klasycznym, staromodnym stylu sprawdzą się różnego rodzaju antyki lub meble wzorowane na antykach. Tradycyjne salony to także różnego rodzaju rozłożyste kanapy i fotele w ciepłych i stonowanych kolorach.

Rośliny doniczkowe – czyli prosty sposób na ozdobę salonu

Rośliny doniczkowe to niezwykle prosty, a przede wszystkim sprawdzony patent na szybkie przyozdobienie salonu. Rośliny sprawdzą się w każdym wnętrzu, zarówno tym bardziej tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Przy wyborze roślin, które ozdobią nasz salon nie możemy zapominać o zakupie odpowiednich donic dekoracyjnych. Donice dekoracyjne to coś dzięki czemu każda, nawet niepozorna roślina, zamieni się w mgnieniu oka w ciekawą ozdobę.

Donice dekoracyjne mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Na rynku, oprócz popularnych donic ozdobnych wykonanych z plastiku, znajdziemy również donice wykonane z betonu, drewna czy też donice szklane.

Dekoracyjne donice własnej roboty

Dla wielbicieli zajęć z kategorii „zrób to sam” świetnym rozwiązaniem okaże się samodzielne wykonanie donicy. Dobrym i stosunkowo łatwym w wykonaniu pomysłem może okazać się własnoręczne przygotowanie donicy dekoracyjnej z drewna.

Ciekawym rozwiązaniem jest również ozdobienie gotowych donic ze sklepu. Dzięki własnoręcznemu pomalowaniu zakupionej ceramicznej lub betonowej donicy nadamy jej wyjątkowego i niespotykanego charakteru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie donice dekoracyjne.

Comments are closed.