Płukanie silnika jest zalecane przed każdą wymianą oleju. To sposób na odświeżenie elementów silnika po poprzednim właścicielu, który mógł stosować niskiej jakości oleje w ramach oszczędności. Innowacyjna płukanka do silników TEC 2000 ma w sobie składniki, które uznają preparat za jednej z najbardziej skutecznych i czyszczących na świecie. Jeśli nie wiesz czym jest płukanka silnika, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.

Płukanka silnika – co to w zasadzie jest?

Płukanką silnika możemy w skrócie określić, że jest to proces, która polega na dogłębnym oczyszczeniu wnętrza silnika z brudu, osadu i nagaru, który został stworzony przez olej silnikowy. Dzieje się to, gdy właściciel pojazdu zbyt długo jeździ na starym oleju. Dlatego zaleca się jego wymianę po maksymalnie 15 tys. km. 

Preparat Engine Flush stosowany przy płukance silnika, ma za zadanie skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń powstałych w komorze silnika. Dokładnie usuwa zużyty olej i spokojnie wystarcza na 4-5 litrów oleju. Produkt od TEC 2000 jest zbiorem dwóch rodzajów rozpuszczalników, dwóch preparatów smarnych, nie zawiera nafty oraz oleju. Polecany jest przez mechaników, jak i samych kierowców. Cała operacja może zostać wykonana bez obecności w warsztacie samochodowym.

Jak zastosować płukankę silnika w swoim samochodzie?

Środek od TEC 2000 jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy wlać zawartość butelki do silnika. Następnym krokiem jest jego uruchomienie i pozostawienie na biegu jałowym przez około 20 minut. W czasie pracy Engine Flush skutecznie pozbędzie się zanieczyszczeń, które trafią do miski olejowej. Pozostaje nam jedynie go spuścić i wymienić na nowy wraz z filtrem oleju. Całość zabiegu potrwa maksymalnie 40 minut, a efekty będą zauważalne już od razu. Wielu kierowców potwierdza, że dolegliwości auta zniknęły po zastosowaniu preparatu. 

W czym pomoże płukanka silnika?

Płukanie silnika ma na celu uwolnienie pierścieni tłokowych, w których mogą znajdować się zanieczyszczenia. W samochodzie może być zauważalny spadek mocy. Po wyczyszczeniu silnika i usunięciu nagaru, zwiększamy jego moc oraz kompresję na cylindrach, co również wpływa na żywotność całej jednostki. Innymi pozytywnymi efektami płukanki silnika są, m.in. mniejsze spalanie, brak białego lub niebieskiego dymu z wydechu, lepszy rozruch silnika w samochodach diesla, a także uzyskanie pełnej wydajności oleju. To dlatego formuła TEC 2000 cieszy się od ponad 20 lat niezmierną popularnością. 

 

Comments are closed.