Nowoczesna stolarka okienna zaskoczy nas pod wieloma względami: innowacyjnymi rozwiązaniami, kolorystyką, ale również interesującymi propozycjami samych producentów. Jakie rodzaje okien proponują nam firmy? Które z okien okażą się najlepsze do dużych miast, a które na przedmieścia? Czy okna mogą różnić się od siebie pod względem tłumienia hałasu?

Rodzaje okien – okna PCV i drewniane

Szukając idealnej stolarki okiennej przede wszystkim patrzymy na ceny i rodzaje okien – ich duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie wśród oferowanych produktów coś dla siebie. Nowoczesna stolarka okienna proponuje nam klasyczne, jak i innowacyjne rozwiązania, idealne zarówno do mieszkań blokowych, jak i domów wolnostojących czy też jako wykończenie budynków użyteczności publicznej. Wśród najczęściej wybieranych wybiera się rodzaje okien PCV, czyli okna plastikowe. Okna tego typu posiadają świetny stosunek jakości do ceny – nie ogołocą one naszego portfela, a jednocześnie pozwolą na to, aby w naszych mieszkaniach zachować komfortową temperaturę. Okna PCV to najczęściej okna o białych ramach – taka kolorystyka idealnie wpisuje się we wszystkie fasady i podnosi ich estetykę. Kupując okna plastikowe zwracajmy uwagę na ilość wewnętrznych przegród – im ich więcej, tym lepsze parametry izolacyjne.

Okna drewniane – estetyka i świetne parametry techniczne

Okna drewniane to rodzaje okien chętnie wybierane do domów jednorodzinnych. Klienci przede wszystkim podkreślają ich elegancją, wysoką jakość. Faktem jest, że okna drewniane są droższe od klasycznych okien plastikowych, nie można im jednak odmówić wysokiej elegancki. Naturalne usłojenie dodaje uroku i idealnie sprawdza się w licznych aranżacjach, zarówno w domach klasycznych, jak i nowoczesnych. Okna drewniane odznaczają się nieco lepszą izolacyjnością dźwięku. 

Comments are closed.