Czy nasze domowe potrawy mogą być jeszcze lepsze? Okazuje się, że tak – wystarczy zastosować wysokiej jakości produkty spożywcze, ale też nowoczesne garnki. Szczególnie dużo uwagi przykłada się do tych ostatnich – wiele mówi się ostatnio o konieczności podnoszenia jakości narzędzi wykorzystywanych w naszych kuchniach. Co warto wiedzieć o nowoczesnych garnkach i patelniach? Jak mogą nas zaskoczyć?

Znajdź idealne garnki dopasowane do swoich potrzeb 

Jakie powinny być idealne garnki? Z pewnością trwałe, dopasowane do konkretnych potrzeb, wyposażone w elementy ułatwiające ich codzienne użytkowanie. Nowoczesne garnki oferowane przez topowych producentów z pewnością nas zachwycą. Garnki Gerlach to jedna z ciekawszych propozycji – garnki te oferowane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co bez trudu dobierzemy komplet dla nas. 

Garnki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10 – to materiał o wysokiej odporności na ścieranie, wnikanie wilgoci, korozję czy odkształcenia. Bez obaw możemy takie garnki czyścić w domowych zmywarkach. Garnki stalowe uzupełnione są o szereg interesujących elementów, w tym dyski umieszczane w dnach garnków – dyski te pozwalają na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowywanie potraw i oszczędność energii. 

Wygodne rączki i uchwyty

Elementami, które zasługują na uwagę są profilowane rączki i uchwyty, nierzadko tworzone z materiałów antypoślizgowych. Takie uchwyty pozwalają na bezpieczne podnoszenie i przenoszenie garnków wypełnionych gorącymi płynami. Warto zwrócić uwagę również na lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, które pozwolą na ułatwienie codziennego gotowania. Garnki uzupełnia się również o pokrywki ze szkła hartowanego. 

Comments are closed.