Czarne meble kuchenne stanowią jedną z najnowszych inspiracji, która coraz częściej przyjmuje się w polskich domach. Do takiego eleganckiego, klimatycznego zestawu kuchennego warto wybrać odpowiednie dodatki.

Blaty w kuchni

Czarne meble kuchenne powinny posiadać odpowiednie blaty. W obecnych czasach do wyboru mamy różnego rodzaju blaty. Dużą popularnością cieszą się blaty z laminatu. Chociaż nie można powiedzieć, że te z granitu, czy też z drewna są złe. Nie zapominajmy o tym, że ciekawą propozycją do kuchni wydają się te blaty, które wykonane są z konglomeratu lub spieki. Które w takim razie będą najlepsze? Podczas zakupu musimy uwzględnić odpowiednie finanse, jakie należy przeznaczyć na ten cel. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to mogą one nawiązywać do czarnego lub wręcz przeciwnie – stanowić ciekawy, ale za to bardzo wyraźny kontrast.

Czarne meble kuchenne z dodatkami

W takiej kuchni świetnie sprawdzi się również czarna bateria kuchenna. W szczególności, jeżeli zlew przykładowo będzie w kolorze białym. Bardzo ciekawy i wyraźny kontrast. Chociaż, jeżeli ktoś uważa, że ma już za dużo czerni, to może zdecydować się na złotą baterię kuchenną i inne dodatki, dzięki czemu będzie można stylistyką nawiązać do wystroju glamour. Nie skupiajmy się tylko na baterii nad zlewem, ale można pomyśleć również o oświetleniu, czy też nawet naczyniach i w innych akcesoriach kuchennych, jakie to na co dzień używamy w tym pomieszczeniu. Do takiej kolorystyki można dopasować również odcień stali nierdzewnej. 

Comments are closed.