Wykonywanie stylizacji paznokci w domu nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów i z powodzeniem można zacząć swoją przygodę jako stylistka paznokci. W jakie akcesoria powinna w takim razie zaopatrzyć się osoba pragnąca cieszyć się pięknym manicure?

Akcesoria do paznokci bez których nie uda się żaden manicure

Pragnąc wykonać stylizację paznokci należy zacząć od nadania im właściwego kształtu. Potrzebny do tego będzie dobry pilniczek. Wybierając pilnik idealny warto wiedzieć, że w sklepie znajdziemy różnego rodzaju akcesoria do piłowania. Wybierać można przede wszystkim z pilniczków o różnej ziarnistości. Najczęściej poszukiwane rozmiary to 80, 100, 180 oraz 240. Co oznaczają te wartości? Jest to ilość ziarenek znajdujących się na 1cm kwadratowym pilnika. Im mniej ziarenek – tym ostrzejszy pilnik. Pilniczek w rozmiarze 80 jest tak ostry, że spokojnie poradzi sobie nawet ze ściągnięciem akrylu oraz żelu. Dobrym pilnikiem można nadać paznokciom dowolny kształt. Wiele kobiet decyduje się na klasyczne migdały, choć ostatnio na topie są również tak zwane trumienki.

Akcesoria służące do pozbywania się skórek

Skórki to temat, który spędza sen z powiek wielu kobietom. Można pozbyć się ich na kilka sposobów. Akcesoria do paznokci, które mają to ułatwić to między innymi frezarki, cążki oraz radełka. Najwygodniejszą opcją jest zakup profesjonalnej frezarki, takiej jaką używają w salonach kosmetycznych. Frezarka to urządzenie, które pozbędzie się skórek szybko i bezboleśnie. Warto rozważyć zakup frezarki z wyższej półki, ponieważ te najtańsze często nie spełniają swoich funkcji zbyt dobrze. Cążki oraz radełka są opcją o wiele tańszą, jednak posługiwanie się nimi wymaga wprawy. Osoba niedoświadczona może sobie tymi akcesoriami zrobić szkodę i poranić skórę wokół paznokci.

Lampa do paznokci

Już nawet w marketach można otrzymać lampy UV lub LED. Przysłużą się one jednak tylko tym osobom, które wykonują stylizację paznokci metodą hybrydową lub żelową. Lampy mają za zadanie dokładnie utwardzić lakier. Oczywiście osoby, które malują swoje paznokcie tylko zwykłym lakierem też mogą z takiej lampy skorzystać. Największym problemem podczas malowania paznokci jest długi czas schnięcia lakieru. Lampa może zdecydowanie skrócić ten okres. Wybierać można spośród malutkich lamp, tak zwanych mostków, lub większych tuneli. Mają one również różną moc, którą dopasować można do indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Comments are closed.

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/