Decydując się na naukę jazdy konnej istotny jest nie tylko entuzjazm, ale również odpowiednie przygotowanie – również w kwestii odpowiedniego stroju. Podczas pierwszych jazd nie musimy mieć profesjonalnych elementów ubioru jeźdźca, jeśli jednak zapragniemy kontynuowania nauki warto rozważyć kupno bryczesów, odpowiednich butów oraz własnego kasku jeździeckiego. 

Wygodne ubranie podczas jazdy konnej

Szukając odpowiedniego stroju do jazdy konnej przede wszystkim pamiętajmy o kasku. Kask jeździecki to podstawa, szczególnie dla osób początkujących – chroni on naszą głowę podczas potencjalnego wypadku. Kaski tworzone są z lekkich i trwałych materiałów – producenci zaproponują nam nowoczesne kaski jeździeckie z dodatkowymi daszkami. Pamiętajmy, że każdy producent może inaczej profilować swoje kaski – koniecznie przymierzmy kilka modeli i wybierzmy ten, który nas nie uwiera i leży idealnie. Kaski uzupełnione są o regulowane paski – kask ma być zawsze zapięty pod szyją!

Wygodę i komfort podczas jazdy zapewnią nam bryczesy – spodnie jeździeckie tworzone są z elastycznych i trwałych tkanin, pozwalających na stałe wentylowanie skóry. Bryczesy nie powinny krępować ruchów, zapewniać wygodę. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, takie jak silikonowe pasy i leje, które pozwalają na lepsze trzymanie się w siodle i wyczuwanie ruchów konia. 

Buty do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Podczas jazdy konnej konieczne są buty, które będą stabilnie podtrzymywać stopę oraz chronić kostki. W czasie jazdy konnej o uraz nietrudno! Najlepszym wyborem okażą się jeździeckie sztyblety wykonane z materiałów syntetycznych lub też naturalnej skóry – buty nad kostkę pozwolą na zachowanie komfortu jazdy i bezpieczeństwo naszych stóp. Alternatywą są wysokie buty pod kolano, odpowiednie na okres jesieni i zimy. 

Comments are closed.