Kuchnia powinna być miejscem, gdzie czujemy się swobodnie i gdzie możemy realizować kulinarne pasje. Kluczem do wygodnego gotowania są przede wszystkim praktyczne garnki i patelnie. Jakie komplety garnków są dzisiaj najchętniej wybierane? Czym kierować się podczas wyboru konkretnych kompletów?

Garnki dopasowane do potrzeb

Nowoczesne garnki wspierają w procesie gotowania, pozwalają na zachowanie maksimum smaku przygotowywanych potraw. Najchętniej kupowanymi są obecnie garnki ze stali nierdzewnej 18/10 – mówią sprzedawcy ze sklepu gerlach.pl. Nowoczesne garnki stalowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, korozję. Stal nierdzewna nawet po wielu latach użytkowania prezentuje się znakomicie. Komplety mogą składać się z kilku nastu lub kilku elementów, co pozwala na wybranie kolekcji dopasowanej do własnych potrzeb. Garnki stalowe posiadają wielowarstwowe dno, w którym umieszczono dysk aluminiowy. Jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potraw. Garnki stalowe posiadają wiele interesujących dodatków, takich jak lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Dzięki nim gotowanie jest znacznie prostsze! Atutem garnków są również profilowane rączki i uchwyty, które nie przewodzą ciepła, przez co podnoszenie garnków z gorącymi płynami wewnątrz nie jest problematyczne.

Noże w bloku – wygoda przede wszystkim!

Elementem niezbędnym w kuchni są ostre, dopasowane do potrzeb noże. Szukając praktycznego rozwiązania, warto postawić na noże w bloku. Jest to komplet składający się z czterech lub pięciu noży, dedykowanych do krojenia pieczywa, mięsa, szatkowania warzyw, obierania czy filetowania. Noże posiadają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem chromu, molibdenu czy wanadu, przez co są one zabezpieczone przed kruszeniem, , korozją.

Comments are closed.