Chyba dzisiaj nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez przepływu informacji. Zarówno, jeżeli mowa o małych firmach, jak również tych ciut większych. Im większa jest dana firma, tym większy jest przepływ informacji. Jeżeli ktoś nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla przepływających danych musi być pewny tego, że ta sytuacja kiedyś się na nim zemści.

Czego można się obawiać?

Aby zrozumieć sens iso 27001, warto podać jeden wartościowy przykład. Otóż, ktoś włamał się do firmowej bazy danych. Na zewnątrz przedostały się ważne informacje, gdzie znaleźć można m.in. prywatną listę kontrahentów. Takich, którzy w ogóle nigdy nie mieli zostać ujawnieni. Kontrahenci są wściekli, grożąc pozwem. Oczywiście, groźby nie są tylko rzucane na wiatr, ale także realizowane. Sprawa w sądzie wygrana. Cierpi na tym nie tylko budżet firmy, ponieważ trzeba wypłacić odszkodowanie, ale również wizerunek. Wszyscy bowiem dowiadują się, że doszło do tak haniebnej sytuacji, jak utrata danych i ich ujawnienie w internecie. Na szczęście, dzięki temu, że istnieje certyfikat iso 27001 można nie dopuścić do takich sytuacji, z jakimi miałam do czynienia wiele firm. Ich przypadków lepiej nie powielać.

Dokumenty iso 27001

Warto zainteresować się tą tematyką dla swojego własnego dobra. Niezależnie od tego, czy prowadzi się małą, kilkuosobową firmę, czy też prowadzi się prężnie rozwijającą korporację, której zasięg wychodzi poza Polskę. Iso 27001 to szereg dokumentów, jakie odnoszą się do bezpieczeństwa danych wewnątrz firmy, tych zabezpieczanych w chmurze, jak również bezpieczeństwie sieci oraz aplikacji, jak również danych pacjentów w placówkach medycznych. Audyty iso 27001, który może zostać poprowadzony przez DJB doradztwo dedykowany jest tak naprawdę dla każdego przedsiębiorstwa. I trzeba przyznać, że jest coraz więcej takich osób, które zaczynają interesować się bezpieczeństwem danych na poziomie międzynarodowym.

Organizacja bezpieczeństwa informacji

To nie tylko antywirusy, które zainstalowane będą na wszystkich urządzeniach. To także bezpieczeństwo danych, jakie przechowywane będą w budynkach firmy. Temat jest bardzo złożony, ale nie oznacza to faktu, że jest niemożliwy do osiągnięcia. Wręcz przeciwnie. Wszystko uda się załatwić. Trzeba tylko zdać się na fachowy audyt, który będzie pierwszym krokiem do tego, aby móc dopasować obowiązujące normy do potrzeb firmy. Tylko w ten sposób, w przyszłości będzie można osiągnąć certyfikację. 

 

Comments are closed.

https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ esystem.com.pl zobacz