Odmładzanie twarzy laserem polecane jest osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry, takimi jak zmarszczki, utrata jędrności czy przebarwienia. Jest to mało inwazyjna metoda o nielicznych przeciwwskazaniach, która pozwala na szybkie przywrócenie świetniej kondycji skórze.

Dla kogo laserowe odmładzanie twarzy?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, laserowe odmładzanie twarzy to rozwiązanie dla osób, które chcą skorzystać z zabiegu odmładzającego, ale obawiają się zbyt inwazyjnych procedur. Laseroterapia stanowi doskonałą alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Zabiegi laserowe przeznaczone są dla osób w różnym wieku, o różnej karnacji i z różnymi problemami skórnymi. Wskazania do laserowego odmładzania twarzy to:

  • zmarszczki na twarzy (na czole, wokół ust i oczu),
  • nieregularny owal twarzy,
  • objawy fotostarzenia,
  • brak elastyczności i jędrności skóry,
  • przebarwienia posłoneczne,
  • zmiany pigmentacyjne.

O tym, czy laserowe odmładzanie twarzy jest dla Ciebie, powinien zdecydować lekarz podczas konsultacji wstępnej. Na podstawie wywiadu z Tobą będzie on mógł wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Jak działa laser na zmarszczki?

Istnieje wiele laserów, służących do odmładzania twarzy. Mogą one być bardziej lub mniej inwazyjne. Jednym z takich urządzeń jest Harmony Alma ClearLift. Jest to laser frakcyjny nieablacyjny Q-Switch Nd:YAG, co oznacza, że działa na wewnętrzne warstwy skóry bez przerywania ciągłości naskórka. Dysponuje on wiązką o podwójnej długości fali 1064 i 532 nm. Po zetknięciu ze skórą wywołuje efekt fotoakustyczny, czego efektem jest mechaniczna stymulacja komórek skóry, a nie termiczna, jak w przypadku większości laserów.

Laserowe odmładzanie twarzy przeprowadzane jest przez lekarza medycyny estetycznej. W przypadku lasera nieablacyjnego znieczulenie nie jest konieczne. W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Po oczyszczeniu i dezynfekcji skóry lekarz powoli przesuwa głowicą lasera, kierując wiązkę energii w miejsca wymagające odmłodzenia.

Wiązka lasera, która wnika w tkankę, jest pochłaniana przez wodę zawartą w komórkach. Wówczas błyskawicznie dochodzi do jej podgrzania, a następnie odparowania. Technologia lasera frakcyjnego sprawia, że w tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikrouszkodzenia, które „zmuszają” organizm do samodzielnej regeneracji. Laser stymuluje więc skórę do produkcji kolagenu i elastyny – białek, odpowiedzialnych za jej napięcie, elastyczność i grubość.

Efekty odmładzania laserowego

Odmładzanie laserowe to zabieg o działaniu regenerującym. Jego efekty wynikają z uruchomionych podczas laseroterapii procesów naprawczych w skórze – produkcji kolagenu w głębokich warstwach. W związku z tym ostateczne rezultaty pojawiają się stopniowo – po kilku tygodniach skóra staje się wyraźnie bardziej jędrna i zagęszczona. Twarz po zabiegu wygląda wyjątkowo naturalnie. Wykonanie serii zabiegów przedłuża i utrwala efekty.

Laser frakcyjny zwiększa napięcie skóry, prowadząc do widocznego liftingu twarzy. Następuje wyraźne wygładzenie skóry. Jednak specjalistyczne lasery odmładzające umożliwiają nie tylko redukcję zmarszczek, ale też rozjaśnienie przebarwień i zamknięcie drobnych naczynek. Efektem liftingu laserowego jest wyraźne odświeżenie cery i przywrócenie jej witalności.

Dowiedz się więcej na temat laserowego odmładzania – skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.