Jakość naszego snu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest wygodne łóżko oraz dopasowany do potrzeb materac. O czym pamiętać, wybierając te elementy? Czy wypełnienie materaca ma znaczenie dla naszego zdrowia?

Jakie łóżka oferują projektanci?

Szeroki wybór nowoczesnych łóżek sprawia, że wybór może okazać się trudny! Łóżka są przede wszystkim projektowane zgodnie z najnowszymi trendami – bez trudu znaleźć można łóżka inspirowane stylem loftowym, skandynawskim, ale też nowoczesnym czy prowansalskim. Łóżka mogą posiadać zróżnicowaną szerokość: od 80 cm do aż 180. Dostępne są również łóżka 200×200! Tak szerokie łóżka są odpowiednie do tego, by komfortowo wyspać się mogły dwie dorosłe osoby. Eleganckie łóżka kontynentalne uzupełniane są o funkcjonalne zagłówki – są one nie tylko piękną ozdobą, ale też elementem, który pozwala na wygodniejsze czytanie, oglądanie telewizji. Zagłówki są tapicerowane tkaninami takimi jak welur, co dodatkowo nadaje estetyki.

Dodatki do łóżka – stelaż i materac

Pamiętajmy, że kupując łóżko, konieczne jest również zakupienie dodatków. Stelaże do łóżka 180×200 pozwolą na wzmocnienie konstrukcji, jak również na lepsze amortyzowanie i podtrzymywanie materaca. Stelaże tworzone są z elastycznych listewek drewnianych, które uginają się, co przekłada się na komfort snu. Ostatnim niezbędnym elementem jest materac – jego wybór nie powinien być przypadkowy. Nowoczesne materace budowane są za pomocą sprężyn oraz trwałych pianek. Każda z takich warstw posiada konkretne właściwości. Drugim niezbędnym elementem są materace – odpowiednio dopasowany materac pozwala na wygodę snu, ale też gwarantuje odpowiednie podparcie dla barków, pleców. Materace posiadają wypełnienie z pianek, sprężyn, usztywniane są za pomocą mat kokosowych, które dodatkowo wychwytują cząsteczki wilgoci.

Comments are closed.