Jazda konna rozwija ciało i umysł. Regularne treningi wzmacniają mięśnie i sprzyjają utrzymaniu szczupłej sylwetki, stymulują narządy wewnętrzne, kształtują prostą postawę, odprężają, niwelują stres, uczą odpowiedzialności i samodzielności. Warto jednak pamiętać, że jest również druga strona medalu – jazda na silnym zwierzęciu może zakończyć się groźnym upadkiem. Zanim po raz pierwszy wsiądziesz na konia, warto odwiedzić sklep jeździecki w celu skompletowania stroju, który zapewni Ci maksymalną swobodę i bezpieczeństwo. Jakie produkty okażą się niezbędne już na początkowym etapie nauki? Sprawdź!

Dobrze wyposażony sklep jeździecki: atestowany kask dla większego bezpieczeństwa

Salony stworzone z myślą o fanach jeździectwa, takie jak sklep jeździecki Equishop, oferują szeroki wybór produktów, począwszy od odzieży treningowej i konkursowej, poprzez siodła i akcesoria dla konia, na wyposażeniu stajni kończąc. Kompletowanie zestawu jeździeckiego należy zacząć od podstaw, czyli zakupu kasku – najważniejszego elementu stroju amatora i profesjonalisty.

Kask wysokiej jakości powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się poliwęglan. Znajdujący się wewnątrz wymienny, gąbczasty wkład zapewni optymalną amortyzację i higienę. Pamiętaj o tym, że nakrycie głowy będzie dobrze spełniało swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowane do budowy anatomicznej użytkownika.

Wygodny strój

Jeśli nie wiesz, czy przygoda z jazdą konną nie skończy się na kilku przejażdżkach, nie inwestuj w pełny strój. Na początek wystarczą Ci bryczesy (elastyczne spodnie pozbawione szwów po wewnętrznej stronie) oraz sztyblety z gładką podeszwą i niewielkim obcasem zapewniającym stabilne położenie stóp w strzemionach.

 

 

Comments are closed.